Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

CIESZYNIT UZNANIA 2019

Aktualności » CIESZYNIT UZNANIA 2019

2019-05-28 10:39

Nagroda jest przyznawana wybitnym osobistościom Śląska Cieszyńskiego, promotorom dobrego imienia tego regionu w świecie.

Tegoroczna edycja Nagrody odbędzie się w najważniejszym mieście Śląska Cieszyńskiego, w Cieszynie, w dniu trzydziestej rocznicy pierwszych wolnych wyborów, czyli we wtorek 4 czerwca o godz. 16-tej w COK Dom Narodowy.

W przeszłości Nagrody były wręczane również w innych miastach, w Czeskim Cieszynie i Wiśle. Tegoroczna edycja „Cieszynit Uznania 2019“ wyłoni siedem wybitnych osobistości w dziedzinie kultury i sztuki. Warto przypomnieć, że do tej pory wśród laureatów swoje miejsce znaleźli politycy (Prof. Jerzy Buzek, Dr Jan Olbrycht),  naukowcy (Prof. Karol Daniel Kadłubiec, Prof. Józef Budniak), oraz artyści (Jaromír Nohavica) i inni.

Laureatem Nagrody można być tylko jeden raz, sama zaś nagroda ma charakter honorowy i przyznawana jest w postaci statuetki i dyplomu, dodatkowo może mieć charakter materialny – pieniężny lub rzeczowy.

W programie wydarzenia podczas którego wręczone zostaną nagrody wystąpi czołowa przedstawicielka czeskiego jazzu, kompozytorka i wokalistka z Pragi, która jest… jedną z laureatów, więc nie podajemy na razie jej nazwiska...

Laureaci zostali wybrani w tajnym głosowaniu w dniu 14 marca 2019 r. przez Kapitułę Nagrody w składzie: przewodniczący:   Karol Cieślar – architekt, oraz członkowie:  Gabriela Staszkiewicz - Burmistrz Miasta Cieszyna, Adam Cieślar - dyrektor COK „Dom Narodowy“, Jan Wacławek - Bp senior Śląskiego Kościoła ew. A.W., Aleksandra Trybuś–Cieślar - dyrektor LOTE Józef Szymeczek - dyrektor Ostrawskiego Instytutu ds Badań Tożsamości Europejskiej oraz Urszula Markowska - Fundacja Lokalsi. 

fot. mat/pras