Przystanek pod Zamkiem

Aktualności » Przystanek pod Zamkiem

2017-04-21 12:47

Monitorując na bieżąco sytuację, analizując głosy mieszkańców, pasażerów, zbierając informacje od przewoźników, kierowców, taksówkarzy, a przede wszystkim mając na uwadze komfort i satysfakcję osób, których mieszkania zlokalizowane są w obrębie ulicy Chrobrego, podjęto decyzję o całkowitym rozproszeniu ruchu autobusowego w tym rejonie i przeniesieniu tymczasowych przystanków na ulicę Dojazdową. 

Autobusy z ulicy Chrobrego wyjadą po raz ostatni - 28 kwietnia. Dzień później tj. 29 kwietnia lokalizacja tymczasowych przystanków autobusowych, w pełni funkcjonować będzie pod Zamkiem Cieszyn (od strony parkingów - ulica Dojazdowa). 

Większość linii autobusowych będzie rozpoczynać kurs na ulicy Dojazdowej, kierując się następnie zgodnie z docelowym kierunkiem jazdy. Przystanki pośrednie przeznaczone do wsiadania usytuowane zostaną między innymi na ul. Kolejowej, ul. Kochanowskiego i ul. Liburnia. Pozostała część przewoźników kursować będzie tak, jak do tej pory - zgodnie z rozkładem jazdy. 

Zmiany, które wejdą w życie 29 kwietnia poprzedzi kampania informacyjna, skierowana do podróżujących. Plakaty, ulotki, mapki to tylko część materiałów, których dystrybucja rozpocznie się niebawem w szkołach, zakładach pracy, sklepach, na parkingach, przystankach, wśród przewoźników, a także w sąsiednich miastach. 

"Przystanek pod Zamkiem" wyposażony będzie w kolejne elementy infrastruktury, służące komunikacji zbiorowej m.in. wiaty przystankowe, ławki i kosze. Miejsce będzie na bieżąco podlegało modernizacji.

W załączniku znajduje się mapka przedstawiająca zmiany lokalizacji przystanków komunikacji międzymiastowej od 29 kwietnia 2017 r.