eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

• Nie jesteś sam! Zadzwoń do nas!

2020-10-26 09:17

• Screenshot_1.png

Najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych

2020-10-23 12:19

Drodzy mieszkańcy! Właśnie ukazał się najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych. Znajdziecie w nim m.in. informacje na temat obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią, a także kolejny tekst z cyklu "Szlakiem cieszyńskiego tramwaju" oraz wiele innych ciekawych treści. Zapraszamy do lektury!

• Ministerstwo.jpg

Cała Polska w czerwonej strefie, kolejne zasady bezpieczeństwa

2020-10-23 11:58

Cała Polska w czerwonej strefie, kolejne zasady bezpieczeństwa oraz Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną rząd reaguje na bieżąco i wprowadza kolejne zasady bezpieczeństwa. Przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa jest obecnie naszym priorytetem. Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Wśród zmian znajdą się: zajęcia zdalne również w klasach 4-8 szkół podstawowych, obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna, a także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, sanatoriów oraz organizacji imprez, spotkań i zgromadzeń. Rząd uruchamia też Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym, zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym. WIĘCEJ

• Konsultacje.png

Konsultacje społeczne - Planowanie przestrzenne

2020-10-23 07:47

Jaki będzie plan miejscowy dla Śródmieścia Cieszyna ?

Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz zaprasza bardzo serdecznie do udziału w warsztatach charrette – jako kolejnym etapie pogłębionych konsultacji społecznych przed opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Śródmieścia Cieszyna. Podczas warsztatów wspólnie wypracujemy wizję rozwoju niektórych jego obszarów, która znajdzie swoje odzwierciedlenie w opracowywanym planie miejscowym. Poniżej przedstawiam harmonogram planowanych  warsztatów. Więcej

• XXII sesja Rady Miejskiej Cieszyna - 29 października 2020 r. godz.: 15:00 (zdalny tryb obradowania)

2020-10-22 14:44

Przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna zwołał na dzień 29 października 2020 r., na godz.: 15:00 XXII sesję Rady Miejskiej Cieszyna, w zdalnym trybie obradowania.

Porządek obrad znajduje się w załączniku. Transmisja z obrad dostępna będzie w dniu sesji na stronie http://cieszynmiasto.esesja.pl/ w zakładce TRANSMISJE Z OBRAD
    Materiały dostępne będą dzisiaj na stronie: KLIK pod właściwą datą posiedzenia.

• Czasowe ograniczenia w kursowaniu linii nr 30 i 32

2020-10-21 14:57

Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. informuje, że od piątku 23.10.2020 od godz. 16:00 do niedzieli 25.10.2020 będą występować czasowe ograniczenia w kursowaniu linii nr 30 i 32 spowodowane zamknięciem przejazdu ul. Cieszyńską w Pogwizdowie. Więcej informacji.

• ulotka_mobilet.jpg

Zapłać za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w Cieszynie za pomocą aplikacji mobilnej Mobilet!

2020-10-21 13:25

Pobierz i umieść winietę w widocznym miejscu za przednią szybą w samochodzie. Winieta informuje kontrolerów, że korzystasz z aplikacji mobilnej! Tutaj pobierzesz winietę

• Masz pomysł, jak zmienić rozkład jazdy autobusów ? Czekamy na Twoją propozycję

2020-10-20 13:02

Masz pomysł, jak zmienić rozkład jazdy autobusów cieszyńskiej komunikacji miejskiej? Czekamy na Twoją propozycję.

W związku z pojawiającymi się uwagami, które dotyczą obowiązujących rozkładów jazdy autobusów cieszyńskiej komunikacji miejskiej, zachęcamy Państwa do dzielenia się uwagami i propozycjami dotyczącymi korekt rozkładów. Więcej informacji

• Roboty drogowe przy ul. Gminnej w Cieszynie

2020-10-19 13:49

Informujemy, że od dnia 21 października 2020 roku zaplanowane zostały roboty drogowe przy ul. Gminnej w Cieszynie. W związku z powyższym wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu pojazdów od skrzyżowania z ulicą Motelową. Za utrudnienia spowodowane robotami drogowymi w ulicy Gminnej przepraszamy.

• Harmonogram działań związanych ze sporządzeniem projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla śródmieścia Cieszyna

2020-10-16 13:38

Aktualnie  Burmistrz Miasta Cieszyna prowadzi prace  związane ze sporządzeniem projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Cieszyna obejmującego tereny położone na obszarze śródmieścia Cieszyna. Prace nad sporządzeniem projektu planu zostały podzielone na dwie części:

CZĘŚĆ I: obejmuje zaplanowane działania partycypacyjne, które nie wynikają z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Ich celem jest włączenie mieszkańców w proces zarządzania miastem oraz zasięgnięcie opinii i propozycji mieszkańców dla podjęcia optymalnych decyzji w zakresie ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

CZĘŚĆ II: obejmuje czynności formalne, które wynikają z  ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,  określane jako procedura planistyczna.

Poniżej przedstawiono harmonogram istotnych dla mieszkańców działań, jakie będą podejmowane w ramach ww. etapów wraz z planowanymi terminami. Terminy mogą ulec zmianie i będą na bieżąco aktualizowane.