Uchwala krajobrazowa

Sprawy Miasta » Uchwala krajobrazowa

Zapraszamy !
Zapraszamy w poniedziałek, 9 lipca o godz. 15.00, na spotkanie: "Dobry wzór - reklama w przestrzeni publicznej", którego gościem będzie Agnieszka Łakoma, Plastyk Miasta Krakowa. Spotkanie odbędzie się w Sali konferencyjnej Zamku Cieszyn i będzie okazją do zobaczenia co w kwestii organizacji reklam i szyldów dzieje się w Krakowie.
 

Krajobraz CIESZYn – przewodnie motto procesu, który jesienią 2019 roku doprowadzi nas do uchwalenia reguł sytuowania reklam, ogrodzeń i obiektów małej architektury na terenie całego Cieszyna, jest ideą z którą, mam nadzieję, wielu z Państwa się utożsami.

Któż bowiem nie chciałby żyć w uporządkowanej, pięknej przestrzeni? Nasze miasto daje taką możliwość – niewiele miast w Polsce może się poszczycić górskim krajobrazem, dużą rzeką oraz pięknym i żywym starym miastem. Jednak obserwowane przez każdego z nas niechlujnie umieszczane reklamy tworzą chaos i swoisty anty-krajobraz.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że reklama jest też narzędziem dla biznesu, zarówno małego jak i większego, niezbędnym do poprawnego funkcjonowania i informowania klientów o swojej działalności. Narzędziem, które ingeruje w nasze życie. Jak pogodzić te dwie, wielkie potrzeby? Potrzebę ładu przestrzennego, piękna w życiu codziennym z potrzebą odnalezienia się w gąszczu informacji i odpowiedniej komunikacji wizualnej na linii: firma – klient?

Zapraszam wszystkich Państwa – mieszkańców, przedsiębiorców i naszych gości – do wspólnej próby odpowiedzi na to pytani i do wypowiedzenia się na temat krajobrazu naszego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii reklam w przestrzeni publicznej.

Innowacyjne narzędzie, z którego korzystamy pozwala na anonimowe lokalizowanie geograficzne udzielanych przez Państwa odpowiedzi, dzięki czemu powstaje interaktywna mapa zjawisk, powiązanych z Państwa opiniami dotyczącymi kluczowych tematów.

Zapraszam!
Ryszard Macura

 

KRAJOBRAZ CIESZYn – Jak widzisz reklamy w Cieszynie? PODSUMOWANIE.

Zapraszamy na spotkanie podsumowujące pierwszy etap konsultacji społecznych, na którym zostaną zaprezentowane wyniki badania opinii mieszkańców, w tym szczególnie przedsiębiorców, dotyczące oceny szyldów i reklam a także ogrodzeń oraz obiektów małej architektury, występujących w Cieszynie.

Po prezentacji wyników geoankiety oraz omówieniu diagnozy przestrzennej przewidziana jest dyskusja osób zainteresowanych tematem oraz warsztaty pozwalające wspólnie zastanowić się nad najlepszym rozwiązaniem zagadnień problemowych.

Spotkanie odbędzie się w Sali konferencyjnej w Oranżerii Zamku Cieszyn w dniu 21 czerwca w godzinach 17.30- 19.00.

 

Więcej informacji: www.facebook.com/uchwala.krajobrazowa.cieszyn/ 

Kontakt: krajobraz.cieszy@gmail.com